„Szamotuły” na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym

Zapraszamy 10 września 2017 r. do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach na Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w którym zaprezentuje się grupa młodzieżowa Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.

Święto regionalnego folkloru organizowane jest po siedmiu latach przerwy, dzięki tegorocznemu wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Na Przeglądzie wystąpi około 500. artystów ludowych i kilkadziesiąt zespołów z całego regionu. Występy mają charakter konkursowy i będą oceniane przez jury w kilku kategoriach: zespołów tanecznych, śpiewaczych, dziecięcych, kapel i solistów. W skład jury wchodzą etnografowie, etnomuzykolodzy i choreografowie. Przegląd to największa prezentacja folkloru wielkopolskiego, ocena jakości wykonawców, zgodności z tradycją i popularyzacja autentycznej kultury ludowej. Uczestnicy Wojewódzkiego Przeglądu Folklorystycznego reprezentować będą wszystkie środowiska kultury ludowej: działające przy domach i ośrodkach kultury, w ramach stowarzyszeń i organizacji społecznych, kół gospodyń wiejskich, ale także organizacji studenckich.
dziekanowice1
___________
Informacja od Organizatora przeglądu – Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

rfwbs-sliderfwbs-slide