Otrzymaliśmy dofinansowanie z NCK na nowy projekt!

Mamy to! Kolejny raz otrzymaliśmy dofinansowanie z NCK w ramach programu „EtnoPolska”.
„EtnoPolska” to program Narodowego Centrum Kultury. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1846 wniosków (o ok. 50% więcej niż rok wcześniej)! Wyłoniono 308 beneficjentów. Na liście rankingowej znaleźliśmy się na pozycji 16! Nasz projekt pt. „Jakżem jechoł do Szamotuł” zakłada organizację przeglądu w formie konkursu dla kapel, solistów, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego i Wielkopolski, warsztaty prezentujące autentyczny folklor i gwarę regionu szamotulskiego, a wszystko chcemy sfinalizować koncertem laureatów i wystawieniem „Wesela szamotulskiego” przez Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”.
– Nazwa przeglądu „Jakżem jechoł do Szamotuł” ma podkreślać, że potencjał tradycji ludowej i jej obecne wykorzystanie w popularyzacji niematerialnego dziedzictwa kulturowego jest tak silne w Szamotułach, że w tej kwestii wszystkie drogi prowadzą do Szamotuł – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
– Przedsięwzięcie ma pokazać bogactwo i różnorodność szamotulskiego folkloru i służyć jego szerokiej popularyzacji oraz promocji zespołów – wyjaśnia Maciej Sierpiński, koordynator projektu, kierownik ZF „Szamotuły”.
Dwudniowe wydarzenie jest planowane w drugiej połowie czerwca na terenie szamotulskiego muzeum. Wysokość dofinansowania z NCK ma wynieść 42 tysiące zł. To już trzecie dofinansowanie dla naszego ośrodka z programu „EtnoPolska”.
rfwbs-sliderfwbs-slide