Mamy to! Certyfikat CIOFF na kolejne 5 lat :-)

Cóż to były za emocje! W piątek 28.04. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach odbył się Koncert Charytatywny zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kapele Serc“ pod patronatem CIOFF Poland – Polska Sekcja CIOFF. W pierwszej cz. koncertu Zespół zaprezentował wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego „Tradycje weselne z Szamotuł i okolic” w scenicznym widowisku „Wesele Szamotulskie” oraz tańce i przyśpiewki szamotulskie w wykonaniu dzieci.
Miło było nam gościć wśród publiczności potomków Władysława Frąckowiaka, autora scenariusza „Wesele”.
W drugiej części koncertu, wykonaliśmy różnorodny program od Poloneza, przez kujawiak z oberkiem, Kurpie i Podwórko (dzieci) po Rzeszów.
Z wejściówek-cegiełek, poczęstunku przygotowanego przez rodziny członków zespołu oraz rękodzieła p. Marii Łatacz, udało się zebrać wspaniałą kwotę 5.279,86 zł na leczenie i rehabilitację Kubusia Grzegorka. Jesteśmy niezmiernie radzi za każdy dar serca. Dziękujemy!
Koncert poddany był ocenie komisji ekspertów CIOFF w składzie: choreograf Piotr Kulka i etnomuzykolog Marek Piotrowski. Otrzymaliśmy pozytywną ocenę mając tym samym dalsze prawo do reprezentowania kraju oraz Polskiej Sekcji CIOFF na koncertach i festiwalach CIOFF® w Polsce i na świecie przez okres 5 lat 🙂.
Podczas koncertu Zespół pożegnał wieloletnią wspaniałą tancerkę Joannę Pospieszną (Okoń). Asiu, dziękujemy za wszystko ❤DSC_0480_m DSC_0482 DSC_1046_m DSC_1071_m DSC_1073_m DSC_1081_m DSC_1108_m DSC_1100_m
rfwbs-sliderfwbs-slide