Jedziemy na TKB!

Także w tym roku spotkacie nas na największym święcie folkloru w Polsce! Jak czytamy na stronie https://tkb.art.pl/informacje-o-festiwalu/ Tydzień Kultury Beskidzkiej to wielki, międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Po raz pierwszy odbył się w Wiśle w 1964 roku i był odpowiedzią na potrzebę ludzi gór, by spotkać się w świątecznej, przyjaznej atmosferze, pomuzykować wspólnie, potańczyć, podzielić się swoim kulturowym bogactwem i porozmawiać na „góralskie” tematy (…) Dziś Tydzień Kultury Beskidzkiej to gigantyczne przedsięwzięcie, które w środku lata zawłaszcza Beskidami: Śląskim, Żywieckim Makowskim, Międzygórzem Jabłonkowskim i ich okolicami. To pięć dużych estrad: Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, gdzie przez dziewięć kolejnych dni odbywają się kilkugodzinne koncerty. W tych miejscowościach organizowane są również krótkie koncerty na rynkach i uliczne korowody zespołów.

Wiemy już kiedy i gdzie będziecie nas mogli zobaczyć podczas tegorocznego Tygodnia Kultury Bespidzkiej. Jeśli będziecie w tym czasie w okolicach Żywca, koniecznie zajrzyjcie na nasz koncert!

 

Z programu zamieszczonego na stronie organizatora wynika:

WISŁA – Amfiteatr im. Stanisława Hadyny | Koncert TKB – Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne: 6 sierpnia (niedziela) – koncert zespołów rozpoczyna się o godz. 17.00

ŻYWIEC – Amfiteatr „Pod Grojcem” | Koncert TKB: 3 sierpnia (czwartek) – koncert zespołów rozpoczyna się o godz. 18.00

OŚWIĘCIM – Estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury | Koncert: 4 sierpnia (piątek) – koncert zespołów rozpoczyna się  o godz. 18.00

UJSOŁY – Estrada 45. Wawrzyńcowe Hudy | Koncert: 5 sierpnia (sobota) – koncert zespołów rozpoczyna się o godz. 16.00

 

Koncerty kapel odbywać się będą o godz. 11.00-13.00 na estradzie na placu św. Jakuba w SZCZYRKU, więc tam także z pewnością nas usłyszycie. Koncerty kapel polskich i zagranicznych odbędą się także 2, 4 i 6 sierpnia godz. 10.00 na Rynku w ŻYWCU.

Z pewnością zobaczycie „Szamotuły” także podczas korowodów.

Więcej na: https://tkb.art.pl/60-tydzien-kultury-beskidzkiej-program-ramowy/

plakat_2023_TKB

rfwbs-sliderfwbs-slide