II. Przegląd folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł”

Wraz z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury zapraszamy do udziału w II. Przeglądzie folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł”

 

To konkurs dla kapel, instrumentalistów, solistów, gawędziarzy, śpiewaków ludowych, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego, całej Wielkopolski ale i całego kraju. Celem przeglądu jest pokazanie bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru służące jego szerokiej popularyzacji, integracja i promocja zespołów a także wymiana doświadczeń. Zwieńczeniem Przeglądu będzie koncert galowy z udziałem laureatów oraz widowisko sceniczne „Plon, niesiemy plon” w naszym wykonaniu.

Przegląd odbędzie się pod honorowym patronatem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

Miejscem wydarzenia będzie teren Muzeum – Zamek Górków.

Wykonawcy przyjeżdżają na własny koszt. Szczegóły organizacyjne znajdą Państwo w załączonym regulaminie. Dokładne godziny wydarzenia podamy po zakończonym naborze.
Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować do kier. ZF Szamotuły, Macieja Sierpińskiego (szamotuly.zf@gmail.com, tel. 602 276 693).

regulamin jakżem jechoł 2022-1 regulamin jakżem jechoł 2022-2

 

 

rfwbs-sliderfwbs-slide