I. Przegląd folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej „Jakżem Jechoł do Szamotuł” – szczegóły organizacyjne

Zapraszamy do udziału w I. Przeglądzie folkloru i twórczości ziemi szamotulskiej ,,Jakżem Jechoł do Szamotuł”. To konkurs dla kapel, instrumentalistów, solistów, gawędziarzy, śpiewaków ludowych, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego i całej Wielkopolski.
Jednym z elementów przeglądu będą warsztaty z zakresu tańca i muzyki szamotulskiej dla instruktorów i kierowników zespołów w nim uczestniczących.
Na zwieńczenie wydarzenia natomiast zaplanowaliśmy koncert galowy z udziałem laureatów oraz sceniczną wersją wpisanych na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego „Tradycji weselnych z Szamotuł i okolic” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”.
Celem przeglądu jest pokazanie bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru służące jego szerokiej popularyzacji, integracja i promocja zespołów a także wymiana doświadczeń.
Dwudniowe wydarzenie odbędzie się 18-19 września 2021. Miejscem wydarzenia będzie teren Muzeum – Zamek Górków.
Przegląd zrealizowany zostanie dzięki dofinansowaniu z NCK w ramach programu EtnoPolska 2021.
Nasze zaproszenia do udziału w przeglądzie „poszły w świat”. Jeśli kogoś przeoczyli, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i do dokonywania zgłoszeń wykonawców do dnia 10 września. Prosimy także o przekazanie informacji o przeglądzie znanym Wam wykonawcom z Waszej lokalnej wielkopolskiej społeczności.
Wykonawcy przyjeżdżają na własny koszt.
Szczegóły organizacyjne znajdą Państwo w załączonym regulaminie.
Więcej na stronie internetowej Szamotulskiego Ośrodka Kultury (organizatora): http://szok.info.pl/jakzem-jechol-do-szamotul-szczegoly…/
Zgłoszenie, zapytania prosimy kierować do kier. ZF Szamotuły, Macieja Sierpińskiego (szamotuly.zf@gmail.com, tel. 602 276 693).
jakżem- kwadracik
rfwbs-sliderfwbs-slide